Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de

Obsah

Jak nakládat s odpady - Koronavirus

Typ: ostatní
Vážení spoluobčané,
Přinášíme Vám informaci ohledně nakládání s komunálním odpadem a prosíme o věnování pozornosti tomuto nařízení.
Veškerý odpad (včetně roušek, respirátorů, jednorázových kapesníků apod.) od osoby v karanténě, u které nebylo prokázáno onemocnění COVID-19, by měl být uložen v plastovém pytli na odpady o minimální tloušťce 0,2mm (u tenčích pytlů je potřeba tyto obaly zdvojit). Plastový pytel by měl být pevně zavázán a uložen do nádoby na směsný komunální odpad – neodkládat zavázané pytle vedle nádob na komunální odpad aby s nimi nemuseli pracovníci svozu manipulovat samostatně a vystavovat se tak riziku nákazy.

Dále v žádném případě neodkládat papírové jednorázové kapesníky nebo roušky do kontejnerů na separovaný odpad jako je papír nebo plasty.

V případě odpadů od osob s potvrzenou nákazou COVID-19 se postupuje obdobně. Infikované odpady ukládat do pevných (nebo zdvojených) pytlů na odpady. Místně příslušný úřad by měl ve spolupráci s odpadovou společností a orgány ochrany zdraví (KHS) stanovit způsob popř. místo, kam takový odpad ukládat, jak ho svážet a bezpečně odstraňovat s ohledem na minimalizaci rizika pro pracovníky, kteří nakládají s odpady, ale i s ohledem na ostatní občany (např. u společných nádob u bytových domů).
S pozdravem
Václav Novák
starosta městysu Dub
v Dubu 24.3.2020


Vytvořeno: 24. 3. 2020
Poslední aktualizace: 24. 3. 2020 11:39
Autor: Správce Webu